start offers galleries contact
Newsletter Newsletter
   Od 1 czerwca 2011 mamy możliwość rodzinnego piknikowania i odpoczynku na Lubelskich trawnikach. To wspaniała wiadomość dla aktywnych rodziców :) Władze miasta stworzyły przestrzeń dla budowania więzi rodzinnych i aktywności dziecięcej już od pierwszych chwil życia. Wykorzystajmy tę okazję do wspólnego bycia i poznawania świata razem z naszymi dziećmi.
 

Wieści z ratusza >> 

  Uwolnione trawniki
30-05-2011
W Lublinie właśnie pojawiają się oznakowane miejsca zielone przeznaczone do rodzinnego wypoczynku. W kilku lokalizacjach (m.in. na Bronowicach, Czechowie, Czubach, Kalinowszczyźnie) posiano świeżą trawę, postawiono dodatkowe ławki i kosze na śmieci. Na „uwolnionych trawnikach”, o ile nie przeszkodzi pogoda, będzie można piknikować już od 1 czerwca.

- Chcemy dać możliwość wypoczynku mieszkańcom, którzy nie mogą lub nie chcą wyjeżdżać z miasta, by spędzić czas wolny na świeżym powietrzu – tłumaczy Grzegorz Siemiński, zastępca prezydenta miasta. Wyznaczone z jego inicjatywy tereny będą pod specjalnym nadzorem służb porządkowych miasta. Co naturalne, obowiązywać tam będzie bezwzględny zakaz wprowadzania psów. - Wierzę w to, że nasi mieszkańcy sami z siebie będą dbali o czystość swoich zielonych miejsc i będą respektowali także ten zakaz. Ale jeśli ktoś go zlekceważy, powinien się liczyć z przykrymi konsekwencjami - dodaje prezydent.

Mieszkańcy Kalinowszczyzny będą mieli miejsce piknikowe w wąwozie u zbiegu ul. Lwowskiej i Andersa, mieszkańcy Bronowic - w pobliżu skrzyżowania ul. Jesiennej i Zimowej. Na Czechowie wyznaczono taki trawnik w wąwozie za przychodnią znajdującą się na rogu al. Kompozytorów Polskich i ul. Smorawińskiego, a kolejne lokalizacje w wąwozie przy ul. Popiełuszki, w parku Czuby i przy Szkole Podstawowej nr 46 przy ul. Biedronki na osiedlu Łęgi). .

W tym ostatnim miejscu w Dzień Dziecka o godz. 11, inaugurując sezon piknikowy, zastępca prezydenta spotka się z dziennikarzami, a potem będzie można obejrzeć uczniowską wersję „pikniku na trawie”. Uczniowie z Gimnazjum nr 11 zaplanowali tu występy artystyczne, zabawy oraz czytanie książek. Zamierzają też pokazać, jak chcą walczyć z brudzeniem miejskich trawników przez nieodpowiedzialnych właścicieli psów...

Zapraszamy na zielone miejsca wszystkich, którzy chcą poleniuchować na miejskim trawniku z rodziną, z przyjaciółmi. Prosimy wziąć z sobą koc, trochę prowiantu, nie zapomnieć o nakryciach głowy dla maluchów, czymś do picia dla ochłody... Życzymy słońca i udanego relaksu!

 

Copyright © aktywnirodzice.org
Design by celiberion
Do góry