start offers galleries contact
Newsletter Newsletter

Muzyczne Patataj - II edycja


"Patataj" to muzyczna podróż do krainy tradycji śpiewaczej. Pierwsze spotkanie w Muzeum Wsi Lubelskiej  30 sierpnia 2015 godzina 16:00. Śpiewać będziemy pieśni Podlasia i Polesia oraz tradycyjne piosenki i zabawy dziecięce. Spotkanie dla dzieci w wieku 0-5l.i ich rodziców. 
                                                              
Głos rodzica jest pierwszym instrumentem w życiu dziecka. Rodzic śpiewający dziecku i wraz z dzieckiem pieśni i piosenki zakorzenione w naszej tradycji, wprowadza dziecko zarówno w bogaty świat naszej kultury, jak i języka ojczystego. "Patataj, Patataj pojedziemy w cudny kraj" . 

Wstęp wolny (dziecko + 1 rodzic). Ilość miejsc ograniczona, wymagana wcześniejsza rezerwacja: biuro@aktywnirodzice.org


Muzyczne ABC

W ramach projektu "Muzyczne ABC', który realizujemy przy współpracy z Miastem Lublin, odbędą się trzy bezpłatne koncerty dla najmłodszych w Galerii Gala, przy ulicy Fabrycznej

Najbliższy koncert: MUZYKA JEST DLA WSZYSTKICH

Koncert z okazji Światowego Dnia Muzyki

01.10.2015 w czwartek o godz. 17:00

ZAPRASZAMY!

I koncert: MUZYCZNE ZOO

Dzień Dziecka (01.06) o godz. 17:00

Podczas koncertu najmłodsi melomani zostaną wprowadzeni w świat zaczarowanych dźwięków muzycznego zoo. Dźwięk, głos, ruch i słowo ożywi muzyczny pejzaż. Muzyczne ZOO to koncert, w który dla dzieci grać będą dzieci - uczniowie szkoły muzycznej.

ZAPRASZAMY!

 Spacer z wózkiem po Lublinie

Spacer z wózkiem po Lublinie to akcja, której celem jest umożliwienie zwiedzania naszego miasta przez pchających wózki, czyli rodziców z najmłodszymi dziećmi i najmłodszych turystów, którzy długie trasy także często pokonują w wózku - dzieci w wieku 2 -3 lata.

Więcej informacji: http://www.aktywnirodzice.org/spacer-z-wzkiem.html


"Muzyczne patataj" - koncerty muzyki polskiej dla niemowląt i małych dzieci
Cykl koncertów realizowany od 01.06.2014 do 31.12.2014 we współpracy z Miastem Lublin. 
 „Muzyczne Patataj” to koncerty muzyki polskiej, zakorzenionej głęboko w świadomości narodowej, oparte na muzyce polskiej ludowej i jej artystycznych opracowaniach. Koncerty służyły również integracji wielopokoleniowej: dziadkowie, rodzice i dzieci wspólnym śpiewem gwarantują ciągłość muzycznej tradycji.

MIEJSCA PRZYJAZNE RODZICOM I DZIECIOM W LUBLINIE

Akcja "Miejsce przyjazne rodzicom i dzieciom" ma na celu przystosowanie miejsc publicznych w naszym mieście: urzędów, centrów handlowych, sklepów, kawiarni, restauracji, miejsc kultury (kin, muzeów) dla rodziców posiadających małe dzieci, w taki sposób, aby mogli oni w nieskrępowany sposób być uczestnikami życia społecznego czy kulturalnego wraz z dziećmi (przewijaki w toaletach, wydzielone miejsca do karmienia niemowląt, krzesełka do karmienia w restauracjach, miejsca dla wózków, specjalne seanse kinowe, a także wyznaczone godziny zwiedzania dla rodziców w muzeach, bezpieczne kąciki do zabawy dla dzieci podczas załatwiania przez rodziców sprawy w urzędzie czy posiłku w restauracji).


 

     „Kółko  graniaste  kluczem  do  sukcesu” który  realizowany  będzie  w Gminie Uścimów.  Projekt  finansowany  jest  z  Europejskiego  Funduszu  Społecznego   –  Program  Operacyjny  Kapitał  Ludzki – Oddolne  inicjatywy  edukacyjne  na  obszarach  wiejskich.  

    Projekt  kierowany  jest  do  rodziców  i  ich  dzieci.  Celem projektu  jest  podniesienie  wiedzy  rodziców  na  temat  rozwoju  dzieci,  w pierwszym okresie życia  0-3 lat, wpływie  muzyki na rozwój dziecka, poznanie wielu zabaw rozwojowych.  a  także  zachęcenie  rodziców  do  aktywnego  wspierania  swoich   pociech   w  tym  szczególnie  ważnym  etapie ich  życia. Czas trwania projektu luty-maj 2012.


MIASTO RODZICÓW

Kampania społeczna mająca na celu uczynienie Lublina miastem przyjaznym dla rodziców posiadających małe dzieci. Działania podejmowane w ramach kampanii mają przyczynić się do polepszenia warunków życia dla rodziców oraz stworzenia możliwości rozwoju dla ich dzieci.

 Projekt jest wspólnym przedsięwzieciem  Akademii "Dobry Start", Filharmonii Lubelskiej oraz Fundacji Aktywni Rodzice. Celem proejktu jest wprowadzenie w kulturę muzyczną jak najmłodzych dzieci poprzez nieformalną edukację muzyczną od poczęcia.

 

Copyright © aktywnirodzice.org
Design by celiberion
Do góry